foto:www.futura.pl

Gala - dramatyczna rola w serialu Pitbull

Ucharakteryzowana na starszą pojawiała się po raz pierwszy w odcinku 13, który TVP2 po raz pierwszy transmitowała wiosną 2006 roku i nadal pokazuje. Serial inspirowany jest przez głośne w mediach wydarzenia ostatnich lat. Do kupienie w sklepie TVP

Elena Rutkowska gra dramatyczna rolę Gali w serialu Pitbull, którego reżyser i scenarzysta Patryk Wega uzyskał wiele nagród. Gala jest matką zamordowanego homoseksualisty, która przyjechała zidentyfikować ciało syna.

 

W trzeciej edycji występuje w większości odcinków, już jako stała partnerka życiowa Gebelsa, którego gra Andrzej Grabowski.

„Pitbull” znowu w akcji"

Warszawa, 12 lutego 2008

INFORMACJA PRASOWA

Od marca widzowie TVP2 będą oglądać kolejne, burzliwe losy bohaterów popularnego serialu „Pitbull” w reżyserii Patryka Vegi. Renata, „Łapka”oraz Naczelnik to m.in. nowi bohaterowie, których zobaczymy w trzeciej, czternastoodcinkowej serii.

Trzecia seria serialu „Pitbull” w reżyserii Patryka Vegi jest kontynuacją losów policjantów z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Tym razem reżyser serialu zainspirował się mniej lub bardziej znanymi sprawami kryminalnymi z ostatnich lat m.in. samosądem we Włodawie, zabójstwem noworodków, podkładaniem bomb w Warszawie, sprawą „łomiarza” atakującego kobiety, czy sprawą bezdomnego oskarżonego o znieważenie Prezydenta RP.

W trzeciej serii pojawią się nowe pierwszoplanowe postaci. Wydziałem zarządza nowy Naczelnik (w tej roli Redbad Klynstra), dla którego bardziej niż sprawa liczy się statystyka. Jego biurokratyczny sposób pracy i bezduszność powodują, że policjanci nie czują oparcia w przełożonym i chętnie by się go pozbyli. W Wydziale pojawia się także młoda, odważna i pełna zapału policjantka Renata (Hanna Konarowska) oraz podkomisarz Robert Nimski, ksywa „Łapka” (Michał Żurawski) - młody, gwałtowny i pewny siebie kobieciarz. Tymczasem zdegradowany Barszczyk (Michał Kula) rozpoczyna pracę jako policjant operacyjny w sekcji Gebelsa.

W serialu nie zabraknie dynamicznych akcji oraz pełnych emocjami relacji pomiędzy bohaterami. Odcinki trzeciej serii reżyserowane są przez czwórkę młodych reżyserów. Nad kształtem serialu i jednolitym stylem fabuły czuwa pomysłodawca i twórca serialu Patryk Vega. Autorem zdjęć jest Piotr Lenar, który wykonywał zdjęcia do poprzedniej serii „Pitbulla”.

Autor i pomysłodawca serialu, reżyser:  
Patryk Vega

Reżyseria różnych odcinków:
Dominik Matwiejczyk, Greg Zgliński, Xawery Żuławski, Katarzyna  Adamik

Scenariusz:
Patryk Vega, Mariusz Bieliński, Marek Kreutz i Piotr Subotko

Emisja: od 9 marca, niedziela, godz. 21:00

powtórki: od 10 marca, poniedziałek, godz. 22.10


Kadry z serialu


Wywiad z Andrzejem Grabowskim na temat serialu

AKTORZY POJAWIAJĄCY SIĘ W CAŁEJ SERII

DESPERO      Marcin Dorociński
GEBELS      Andrzej Grabowski
IGOR        Paweł Królikowski
BARSZCZYK    Michał Kula
ŁAPKA      Michał Żurawski
RENATA          Hanna Konarowska
DŻEMMA     Weronika Rosati
NACZELNIK        Redbad Klijnstra
ŻONA ŁAPKI      Anna Prus       
KUBUŚ, „MĄŻ” DŻEMMY      Grzegorz Bolec Borek
CIĄGŁY, BANDYTA Z GRUPY KMIECIAKA     Janusz Chabior
GALA, KOBIETA GEBELSA        Elena Rutkowska
KMIECIAK, BANDYTA       Joachim Lamża
ARTAK       Dimitrij Piersin

Kopia z największego polskiego portalu, gdy publikowano zdjęcie E. Rutkowskiej i A. Grabowskiego