Trwa rezerwacja terminów występów nowej trasy koncertowej
Kontakt:elena-art@wp.eu

Romanse i sentymenty
z rosyjską duszą

W Polsce z rosyjskim repertuarem zaprezentowała się szerszej publiczności wielu ciekawych miejscach jak np: zamojska Synagoga i sopocki Teatr Atelier lub jako gość specjalny festiwalu w Zielonej Górze. Z rosyjskimi romansami wydała też swoją drugą płytę.

Największym sukcesem w tym repertuarze jest recital "Rosyjskie sentymenty Agnieszki Osieckiej", z którym wydała płytę i podbiła serca wielu słuchaczy Programu I Polskiego Radia.

Recital nawiązuje do osobistych emocji, a nie do znanej szerokiej publiczności twórczości Agnieszki Osieckiej.

Elena Rutkowska stworzyła go ze wspomnień samej Agnieszki Osieckiej i jej przyjaciół, na kanwie piosenek Okudżawy, Wysockiego i Wertyńskiego.

Obie artystki połączyła duchowo wyjątkowa znajomość kultury słowiańskiej na Bałkanach, Ukrainie, Rosji i Polsce oraz szczególna miłość do piosenek Bułata Okudżawy.

Wyjątkowym przeżyciem Elena Rutkowska podzieliła się z publicznością w Sopocie, która do ostatniego miejsca wypełniła widownię teatru im. Agnieszki Osieckiej. W Warszawie recital i wspomnienia red. Pawła Stompke stworzyły podobną atmosferę podczas koncertu dla Polskiego Radia w studio im. A. Osieckiej.

Program pozyskał również wysoką oceną krytyków i bardzo dobry odbiór publiczności w Łodzi, podczas Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

Poniżej fragment jednego z wywiadów udzielonych z okazji Festiwalu - przez dyrektora muzeum W. Wysosckiego: "W jednej, bardzo interesującej osobie skupiają się wszystkie międzynarodowe aspekty związane z tym festiwalem – mówi dr Marlena Zimna. – To mieszkająca w Polsce od kilku lat Elena Rutkowska, Chorwatka z włoskim rodowodem ..."

Kocha z wzajemnością
cygańską muzykę i taniec

foto:www.futura.plWystępy estradowe Eleny Rutkowskiej z ognistym repertuarem zachwycają od lat prawdziwych Romów, jak i widzów szklanego ekranu, a najbardziej niezapomniane chwile dostarczają bezpośrednie spotkania z publicznością.

Największym powodzeniem u organizatorów imprez cieszą się występy z tancerkami. Występują z sukcesem w całej Polsce. Stosownie od budżetu imprezy lub rozmiaru sceny w jej programach zagrało wielu wspaniałych muzyków. Publiczność zachwycił zarówno jej występ z muzykami Filharmonii Białostockiej, jak i z dwoma gitarzystami na scenie. Z występem zaproszona została także na jubileuszowy koncert romskiego zespołu, który od 15 lat gości na scenach wielu krajów. Przybył wówczas Prezydent Krakowa i przedstawiciele Wojewody i Marszałka. Wcześniej z tym zespołem wystąpiła np. w Sali Kongresowej w W-wie oraz w Kopalni Soli w Wieliczce. Wystąpiła w nagranym dla TVP wieczorze cygańskim teatru Buffo oraz wydała własną płytę "Cygańska Miłość"

Przykład mini trasy z jednym organizatorem w 2009 roku:
Podlaska Oktawa Kultur

Patronat

24 lipca godz. 20 Białystok Plac przed Ratuszem,
25 lipca godz.19 Goniądz Scena plenerowa nad Biebrzą
26 lipca godz. 14 Michałowo Amfiteatr miejski,
 Witrynę dla Eleny Rutkowskiej  prowadzi